Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: badzioch

firma: brak
strona www: brak
punkty fachowca: 3 (+ 3 / - 0)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez badzioch - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Ta sławna ścieżka rowerowa powstała w Nowej Soli. Nie tyle produkuje ona tlen co usuwa zanieczyszczenia np takie jakie powodują silniki spalinowe w samochodach. Chodnik ten, a ściślej kostka powstała z cementu zawierającego dwutlenek tytanu. Składnik ten jest fotokatalizatorem aktywnie usuwającym tlenki azotu obecne w zanieczyszczonym powietrzu. Dzięki temu dzięki słońcu zachodzi reakcja, a gdy pada deszcz niegroźne już zanieczyszczenia są spłukiwane.
dodane 3755 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
W ostatnich latach oprócz rur stalowych pojawiły się instalacje wykonywane z rur miedzianych i z tworzyw. Są one odporniejsze na korozję i nie zarastają kamieniem. Samą instalację wykonuje się teraz szybciej i prościej. Miedź jest odporna na temperaturę, ciśnienie i promieniowanie ultrafioletowe. Nie ulega starzeniu. Rury z niej stawiają znikomy opór hydrauliczny, mogą więc mieć małą średnicę; daje to oszczędność materiału i miejsca, instalację łatwo się umieszcza pod tynkiem. Cena materiału o 40% przewyższa cenę stali, ale koszt robocizny jest o 30% niższy, a trwałość co najmniej czterokrotnie większa od stali (50 do 100 lat!). Jedynym wrogiem miedzianych instalacji wodnych jest tak zwana miękka woda. Korozja pojawia się również na łączeniach z rurami stalowymi, ocynkiem i aluminium. Najczęściej stosowanymi obecnie rurami są rury z tworzywa. Dotyczy to zarówno przyłączeń domów jak i instalacji wewnętrznych. W rurach z tworzyw sztucznych nie występuje korozja i nie powstaje kamień kotłowy. Rury z tworzyw nie przenoszą drgań, tłumią wibracje i szumy powstające w instalacji. Są obojętne chemicznie, nie wchodzą więc w reakcję z wodą i zawartymi w niej związkami. Nie mają też wpływu na smak, barwę i zapach wody. Są lekkie więc nie ma problemu z transportem. Bardzo łatwy jest montaż. W przeciwieństwie do sztywnych rur stalowych wymagają jednak lepszego zamocowania do ścian, bo pod wypływem wysokiej temperatury w instalacji ciepłej wody mogą ulec odkształceniu. Rury z tworzyw są różne w zależności od stosowania. Bardzo dużo zalet mają np. rury warstwowe, które mają naturalną zdolność izolacji termicznej. Nie występuje na nich tak zwana rosa i redukują do maksimum szumy i drgania przepływającej wody. Ponieważ ścianki rur z tworzyw są grube otwory w tynkach muszą być dużo grubsze w porównaniu z miedzią.
dodane 3940 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Jeśli miałby być w strefie działania wody (jak np. prysznic, okolice wanny czy umywalki) to zdecydowanie odradzam. Ale jako element dekoracyjny jak najbardziej tak, jest ostatnio bardzo modny, a do tego naprawdę pięknie się prezentuje. Polecam!
dodane 4059 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2023 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie