Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Lepszy kocioł na ekogroszek z podajnikiem, czy zwykły?

tagi: kocioł, ekogroszek, węgiel, piec
dodane 4273 dni temu   |   przez: Tywin
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (7):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
5 1
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Na pewno lepszy jest z podajnikiem, ponieważ zasypuje się go groszkiem i jest spokój na klika dni, a bez podajnika trzeba by ciągle dosypywać - to drugie rozwiązanie polecane dla osób, które lubią zabawy z węglem:)
dodane 4269 dni temu   |   przez: budowlarzyk
 
+ -
5 1
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Zdecydowanie polecam piec z podajnikiem, który bezdyskusyjnie wymaga mniejszego zaangażowania, jeśli chodzi o jego codzienną obsługę.

Od roku korzystam z pieca Zębiec KP z podajnikiem o mocy 20kW. Ogrzewam nim powierzchnię 150m2 i podczas zeszłej zimy jeden napełniony zasobnik wystarczał mi na 3-4 dni.

Podejmując decyzję, weź pod uwagę, że ekogroszek to węgiel, który sam nie włoży się do pieca. Zastanów się, czy będzie dla Ciebie różnicą, czy będziesz brudził się i tracił czas na dokładanie węgla tylko 1-2 razy w tygodniu, czy robił to codziennie, tak jak w przypadku pieca bez podajnika? Myślę, że warto dopłacić na etapie zakupu pieca, niż później żałować, że nie wybrało się lepszego rozwiązania.

@Jaco Nie zgadzam się, że koszt pieca z podajnikiem do koszt 8-10 tysięcy złotych. Oczywiście bez problemu można kupić piec w takiej cenie, ale średnia cena dla pieca z podajnikiem o mocy 18-20kW to bardziej 4-6 tysięcy złotych.
dodane 4265 dni temu   |   przez: Roland
 
+ -
5 1
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
zwykly jest gorszy, lepeiej kupic sobie z podajnikiem, czlowiek sie tyle nie narobi,bo nie bedzie musial ciagl dorzucac do pieca, a ze drozszy jest z podajnikiem to wiadomo, ale lepiej doplacic niz lapy ciagle brudzic
dodane 4264 dni temu   |   przez: Rysiek
 
+ -
3 2
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Kocioł na ekogroszek z podajnikiem jest na pewno wygodniejszy w użyciu. Wystarczy nasypać węgla raz na kilka dni, a piec sam pobiera paliwo. W przypadku pieca zwykłego trzeba przynajmniej raz dziennie dorzucić.

Z drugiej strony kocioł z podajnikiem jest dużo droższy od zwykłego. Ceny dochodzą do 8-10 tysięcy złotych, podczas gdy zwykły można kupić za 1000.
dodane 4271 dni temu   |   przez: BuDa
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Ja także mam piec z podajnikiem - faktycznie wygoda ogromna, naprawdę wymaga mniejszego zaangażowania i uwagi na co dzień - dla mnie super, bo za bardzo nie chciałoby mi się ciągle dorzucać węgla. Ja mam KMB - RP Witkowskiego z Tomic i działa super, żadnych problemów od 2 lat.
dodane 3587 dni temu   |   przez: Fafik89
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Fafik89, jak ci się pali w tym piecu???? Bo mam zaraz pod nosem tą firmę, także daleko nie trzeba jechać, a szukam właśnie kotła, bo mój stary właśnie się wykończył - nastawiłem się na taki z podajnikiem, bo nie mam czasu zajmować się ciągle piecem. Czytałem co nieco o tym kotle, ale chciałbym poznać opinię doświadczonych użytkowników - wiadomo, że to zawsze inaczej. Czy ten sterownik w tym piecu jest naprawdę wielofunkcyjny? Jak się sprawdza w praktyce? I czym palisz w tym kotle?
dodane 3566 dni temu   |   przez: Grzesiek28
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Grzesiek28 - w kotle palę eko groszkiem i węglem kamiennym, nie wychodzi opału dużo przy optymalnej temperaturze w domu.
Sterownik bardzo sobie chwalę, bo jest naprawdę wielofunkcyjny - można ustawić sobie priorytety, co kocioł ma ogrzewać, szczególnie latem świetna opcja, bo grzeję głównie wodę. Prosty w obsłudze.
dodane 3560 dni temu   |   przez: Fafik89
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia naprawa sprzętu na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Tywin w kategorii Ogrzewanie domu i kominki na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Lepszy kocioł na ekogroszek z podajnikiem, czy zwykły?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ogrzewanie domu i kominki lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie