Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Odpryskująca farba na elewacji

Witam. Mój sąsiad ma mały problem, a mianowicie ostatnio malował szczyt domu i farba złuszczyła się po 3 dniach. Dom malowany był w tamtym roku i nic to nie dało, wygląda tragicznie. Dom był maźnięty gruntem uniwersalnym. Dom jest otynkowany i już wiekowy (poniemiecki), a co gorsza jakieś 10 lat temu był malowany wapnem i może w tym jest przyczyna problemu? Co robić?
tagi: Elewacja Farba Dom
dodane 3737 dni temu   |   przez: zegar502
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
W zasadzie grunt powinien załatwić sprawę. Chociaż to wapno jet niepokojące. Chyba powinien zdrapać farbę, przesmarować wszystko gruntem ale jakimś tam zwykłym kupionym w markecie, potem cerplastem takim podkładem pod tynki i dopiero wtedy farbą. To powinno pomóc. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że cerplast ma takie małe kamyczki, co spowoduje, że powierzchnia nie będzie całkowicie gładka.
dodane 3714 dni temu   |   przez: andrzej83x
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Szanowny Panie,

Dobrym rozwiązaniem będzie usunięcie łuszczącej się farby i następnie, solidne zagruntowanie powierzchni – proponuję zastosować do tego Grunt Polimerowy Głęboko Penetrujący ACRYL-PUTZ®, który wzmocni strukturę podłoża i zwiększy jego przyczepność. Tak przygotowaną powierzchnię można pomalować dobrej jakości farbą fasadową, np. marki FOVEO TECH – Farbą Fasadową Silikonową FN 30 lub Farbą Silikatowo-Silikonową FSS 25. Farby należy stosować z dedykowanymi dla nich preparatami gruntującymi.
dodane 3639 dni temu   |   przez: e-Rzecznik Śnieżka
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia malowanie ścian na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika zegar502 w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Odpryskująca farba na elewacji, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie