Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy dozwolone jest mycie samochodu na własnej działce ?

Mieszkam w pobliżu parku krajobrazowego. Mam pytanie czy myjąc na swojej działce samochód można zapłacić za to karę? Może powinienem poprosić gminę o wydanie opinii w tej sprawie?
tagi: mycie samochodu
dodane 3757 dni temu   |   przez: miss_eks
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (3):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
W moim mieście rada wprowadziła zakaz mycia samochodu na własnej działce, a straż miejska karze za to mandatami. Oczywiście jak "życzliwy" sąsiad zadzwoni w czasie jak ktoś myje. Nie wiem jak to jest uregulowane w Twojej gminie.
dodane 3677 dni temu   |   przez: andrzej83x
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Mycie samochodu na własnej działce nie wymaga pozwolenia z gminy. Musimy mieć jednak świadomość o pewnych uwarunkowaniach. Prawo wodne zakazuje mycia samochodu na własnej działce jeżeli na działce znajduje się rzeka czy jezioro. Chodzi tu o wykorzystywanie wody powierzchniowej i robienie tego nad jej brzegiem. Dokładnie warunki mycia, czy naprawiania samochodu na własnej posesji określa ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Ustawa ta dokładnie określa zasady utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, m.in. wymagania odnoszące się do mycia i naprawy pojazdów samochodowych poza myjniami i warsztatami naprawczymi.
dodane 3756 dni temu   |   przez: greg
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
W warszawie z tego co wiem rownież zakaz
dodane 2903 dni temu   |   przez: Beata1972
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia naprawa sprzętu na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika miss_eks w kategorii Formalności i prawo na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy dozwolone jest mycie samochodu na własnej działce ?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Formalności i prawo lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie