Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy można grzać gazem gdy nie ma komina i wentylacji?

Mam pomieszczenie gospodarcze, w którym chciałbym zrobić ogrzewanie gazowe takie z butli, ale nie mam komina ani wentylacji. Te promienniki na butlę nie bardzo mi pasują bo straszna jest od nich wilgoć.
tagi: ogrzewanie gazowe
dodane 3783 dni temu   |   przez: adamki
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (4):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
W przypadku gazu płynnego propan-butan zbiornik zasilający instalację/palnik/urządzenie grzewcze winien znajdować się na zewnątrz budynku.Niezależnie od tego czy urządzenie jest z zamkniętą komorą spalania czy nie pomieszczenie winno być wentylowane zgodnie z przepisami prawa budowlanego
dodane 3694 dni temu   |   przez: A4Andrzejek
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Kiedyś grzewcze urządzenia gazowe wymagały komina i wentylacji. Dziś można dostać zarówno grzejniki pomieszczenia jak i ogrzewacze wody, które powietrze potrzebne do spalania mogą pobierać z zewnątrz. Wystarczy tylko zrobić otwór w ścianie szczytowej. Otworem tym będzie jednocześnie pobierane powietrze z zewnątrz budynku i usuwane spaliny.
dodane 3782 dni temu   |   przez: domo
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Tak jak kolega wyżej napisał, ja jeszcze dodam że istotne jest aby pomieszczenie nie znajdowało sie w piwnicy, no i żeby nie było tam kratek w podłodze. Tak naprawdę to te wszystkie nasze porady nie sa wymagane w pomieszczeniach gospodarczych, ale ze wzgledu na swoje bezpieczeństwo warto się do nich dostosować. Ze względu na właściwości gazu płynnego propan - butan jest cięższy od powietrza i osiada w dolnych partiach pomieszczenia. Można dodatkowo zrobić kratke wentylacyjną przy podłodze (wyjście na zewnątrz). Czy daną instalację będzie robił uprawniony instalator czy też znajomy hydraulik warto zadbać o bezpieczeństwo
dodane 3768 dni temu   |   przez: Stagaz
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Ogrzewając gazem potrzebna jest wentylacja nawet jeśli dane urządzenie pobiera powietrze z zewnątrz. chodzi tu o względy bezpieczeństwa.
dodane 3735 dni temu   |   przez: niskacenaogrodzenia
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia naprawa sprzętu na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika adamki w kategorii Ogrzewanie domu i kominki na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy można grzać gazem gdy nie ma komina i wentylacji?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ogrzewanie domu i kominki lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie