Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: domo

firma: brak
strona www: brak
punkty fachowca: 18 (+ 18 / - 0)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez domo - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Najlepiej założyć jakiś grzejnik pod lustrem, albo po prostu kupić panel grzewczy w formie lustra. Nagrzewa się do 90 stopni Celsjusza więc dodatkowo przyjemnie ogrzewa twarz podczas golenia, lub robienia makijażu.
dodane 3490 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
W zasadzie wyróżniamy trzy typy wylewek: cementową, anhydrytową i samopoziomującą. O ile ta pierwsza wymaga układania między prowadnicami i zacierania to pozostałe są samopoziomujące. Wylewka anhydrytowa jest na produkowana na bazie gipsu-anhydrytu i nie nadaje się do pomieszczeń gdzie występuje wilgoć, np. łazienek. Wylewka anhydrytowa ma mniejszą odporność na ściskanie. Zaletą jest duża gładkość powierzchni i łatwość przepuszczania ciepła co jest potrzebne przy ogrzewaniu podłogowym.
dodane 3514 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Dwadzieścia parę lat temu to byłby dobry pomysł. Dziś jednak piece akumulacyjne nie polegają tylko na grzałce i szamocie. Po pierwsze mamy cegły z magnezytu, które są o wiele wydajniejsze od szamotu. Najbardziej ekonomiczne są dziś piece dynamiczne, mające nadmuch gorącego powietrza wtedy gdy jest to potrzebne. Wnętrze pieca ma zawsze temperaturę około 800 stopni, a tylko czujnik temperatury powoduje że powietrze ogrzewa pomieszczenie. Piec musi spełniać normy ochronne. Należy do nich temperatura ścian bocznych które nie mogą parzyć. Jest to bardzo ważne, gdy mamy w domu małe dzieci. Widziałem za to osłony kaflowe na piece akumulacyjne. Skoro jedynie co jest istotne to wylot powietrza to może zdun sam by taką obudowę wykonał.
dodane 3530 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
W celu zmniejszenia ciężaru betonu i podniesienia jego wartości izolacji termicznej stosuje się tak zwany beton lekki. Jest on oparty na dodatkach organicznych (trociny, wióry, ząbki drewniane) lub sztucznymi jak styropian. Beton taki jest stosowany głównie przy produkcji pustaków i bloczków, gdyż wymaga wibratorów zagęszczających mieszankę. Wióry drewniane chłoną wilgoć i wymagają izolacji dlatego lepiej na wylewki ich nie stosować. Na wylewki pod podłogę na stropie idealnie nadają się styrobetony, szczególnie gdy planujemy ogrzewanie podłogowe.
dodane 3571 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Kiedyś szamba z dren są najtańsze i najłatwiejsze do wykonania. Z uwagi na dbałość o środowisko i szeroko rozumianą ekologię stara się unikać tego typu rozwiązań, ale wyraźnych zakazów nie ma. Zresztą nieuczciwi mogą w każdym szambie wywiercić dziurę. Producenci szamb z kręgów oferują zarówno uszczelnienia międzykręgowe, jak i gotowe spody do studni kanalizacyjnych. Można też takie spody wylać samemu po wkopaniu kręgów. Kopiąc metodą studniarską szybko i tanio można zrobić takie szambo, jednak dreny dziś są dużo droższe niż gotowe zbiorniki betonowe. Jeżeli będzie podchodzić woda to po paru drenach wkopanych w ziemię może się okazać że budujemy studnię nie szambo. Do pozostałych szamb potrzebna jest koparka i dźwig. Przy niskim poziomie wód gruntowych szambo plastikowe może wypływać na powierzchnię, gdy będzie puste. Chyba że zalejemy go betonem, ale to dodatkowy koszt. Koszt szamb plastikowych jest około dwukrotnie wyższy niż betonowych.
dodane 3590 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie