Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy za przyłaczę samej wody do działki 5100 zł to dużo ?? Ile kosztuje?

Witam. Jestem w trakcie załatwiania przyłącza wody do działki pod budowę domu. Firma wodociągowa w Jaworznie za kompletne podłączenie wody czyli ( projekt , materiały , robocizna, geodeta , uzyskanie pozwoleń ) chcą 5100 zł brutto . Odległość sieci wodociągowej od mojej działki to tylko 1 metr. Czy uważacie że warto samemu zrobić przyłącze ?
tagi: woda , przyłącze , wodociagi , sieć
dodane 3817 dni temu   |   przez: pawlo
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (4):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam, prowadzę firmę zajmującą się instalacjami na terenie Poznania takie przyłącze od projektu do podejścia wodomierzowego w budowanym budynku wraz z odbiorem i inwentaryzacją geodezyjną musiało by kosztować niecałe 4 tys brutto (dokładniej nawet 3,8 tys) Przy założeniu, że instalacja ma do 10 mb i nie trzeba montować studni wodomierzowej (sama studnia w zależności od wymagań przedsiębiorstwa wodociągowego lub gminy kosztuje od około 800 zł do 3 tys zł)
Wykonując przyłącze we własnym zakresie (zlecając firmie) warto zwrócić uwagę czy np w Jaworznie przedsiębiorstwo wodociągowe nie zastrzega sobie, że sami dokonają wcinki, są to dodatkowe koszta w zależności od regionu od 300 do nawet 1 tys zł Na terenie Aquanetu (wodociągi poznańskie) robimy to my w cenie przyłącza. Nie spotkałem się też, żeby właściciel sieci wodociągowej pozwolił inwestorowi przyłączyć się samodzielnie tzn wykonać osobie fizycznej ale jak zwykle zależy to od regionu i przeds. wodociągowego :)
Pozdrawiam
dodane 3809 dni temu   |   przez: hydromedia
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Dziękuje Panu za odpowiedz .

dodane 3808 dni temu   |   przez: pawlo
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Nie ma problemu, w razie czego służę soją pomocą i wiedzą. pozdarwiam
dodane 3808 dni temu   |   przez: hydromedia
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam odległość od sieci do działki to tylko 1 metr, a ile jest metrów od sieci do budynku? Bo chyba w cenę wliczono też wykop? Proponuję rozejrzeć sie za konkurencyjną firma w Pana okolicy, myślę że ceny mogą się wachać nawet do 2tys w dół. Po za tym zapraszam do przeczytania innej mojej odpowiedzi na podobny temat, tam zainteresowany samodzielnie ma zamiar kopać i układać rurociąg, co jest najtańszym rozwiazaniem. Geodeta też może być tańszy jeżeli Pan sam go znajdzie.
dodane 3790 dni temu   |   przez: Coopernik
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika pawlo w kategorii Instalacje wewnętrzne na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy za przyłaczę samej wody do działki 5100 zł to dużo ?? Ile kosztuje?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Instalacje wewnętrzne lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2021 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie