Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Powierzyć generalny remont domu jednej firmie czy wybrać kilka?

W tym roku stałem się posiadaczem domu jednorodzinnego pod Poznaniem. Ponieważ budżet, którym dysponowałem wraz z partnerką nie był zbyt duży, zdecydowaliśmy się na zakup z rynku wtórnego. Dom to typowa kostka z początku lat osiemdziesiątych. Był cały czas zamieszkany, jednak przed wprowadzeniem chcieliśmy wykonać w nim generalny remont. Remont ma obejmować m.in. zmianę rozkładu pomieszczeń, wymianę drzwi, gruntowny remont łazienek i kuchni. Nigdy wcześniej nie przeprowadzałem tak dużego remontu, a chciałbym ruszyć z nim już niedługo, tak aby móc się wprowadzić na wiosnę. Mój problem dotyczy wyboru ekipy remontowej. Wybrać kilka firm, które będą odpowiedzialne za konkretne etapy remontu czy całość powierzyć jednej, wyspecjalizowanej firmie remontowej? Jaką strategię Wy byście przyjęli? Które firmy remontowe z Poznania i okolic możecie polecić?
tagi: remont domu, firma remontowa
dodane 4432 dni temu   |   przez: Daniel78
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam, na wstępie chciałem zaznaczyc, że nie mam zbyt dużego doświadczenia w budownictwie 2 lata wykończenia wnętrz i 2 lata budownictwo (stan surowy i tynki). Przez te lata nauczylem się, że warto zatrudnić jedną porządną firmę, która ma odpowiednio wykwalifikowanych pracowników ewwentualnie taką, która specjalizuje się w końcowych etapach remontu (gipsy, malowanie itp) która sama załatwia osoby, które przygotują podłoże pod etap końcowy, mam na myśli elektrykę, burzenie niektórych scian, hydraulika (łazienki).

Dlaczego jedna firma? Po pirwsze, opóżnienia, firma nabrała dużo robót w celu zyskania większych pieniędzy i się zaczyna nie wyrabiać z czasem, przez co druga ekipa nie może zacząć swoich prac, póżniej zaczynają się nerwy zarówno w firmach jak i u własciciela remontowanego budynku.
po drugie: dodatkowe utrudnienie dla inwestora, szukanie firm, które jw. by się zgrały w odpowiednich terminach jest bardzo pracochłonne, nie koniecznie efektywne(można się nadziać na pseudo fachowców)
po trzecie: zmiana zdania inwestora: o co chodzi? okazało się, że np po wykonaniu pewnej częsci robót okazuje sie, ze oświetlenie jest za słabe, trzeba by podłączyć dodatkowe kable i co trzeba, by znowu wzywać elektryka co wiaże sie z dodatkowymi kosztami i spowolnieniem prac remontowych.

To jest tylko moje zdanie, pamiętaj jedno nie daj sie skusić na zbyt niską cenę usług, bo po kilku miesiącach może okazać się, że będziesz wzwał koljną ekipę do poprawek, Jakie są konsekwencje? Nie trzeba nic tu mówić. powodzenia w wyborze ekipy.
dodane 4320 dni temu   |   przez: 1maj8
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia malowanie ścian na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Daniel78 w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Powierzyć generalny remont domu jednej firmie czy wybrać kilka?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie