Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: olekSC

firma: brak
strona www: brak
punkty fachowca: 2 (+ 2 / - 0)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez olekSC - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Pręty kompozytowe do zbrojeń fundamentowych powstają na bazie
kompozytów polimerowych, epoksydowych lub żywicznych zbrojących włóknem bazaltowym, szklanym, węglowych lub aramidowych. Pręty te są dziesięciokrotnie lżejsze od stali. Nie korodują i są chemicznie obojętne. Mają znacznie lepszą zdolność adhezji z betonem co gwarantuje pełne subsydiowanie prętów ze stali.
Pręty kompozytowe mają wyższą wytrzymałość dzięki czemu mogą mieć mniejszą średnicę o około 30 %. Po uwzględnieniu oszczędności wynikających z zastosowania prętów kompozytowych cena będzie porównywalna z prętami zbrojeniowymi wykonanymi ze stali.
dodane 3750 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Odradzam pomysły by samemu zatrudniać firmę wykonującą przyłącze. Tak jak elektryczne, gazowe, czy wodociągowe przyłącze kanalizacyjne po wykonaniu staje się własnością firmy dostarczającej nam dostęp do danego medium. Przy jakichkolwiek problemach z odbiorem i podczas eksploatacji to my będziemy musieli egzekwować od wykonawcy poprawienie usterek. Dużo łatwiej zamówić przyłącze bezpośrednio u dostawcy usługi. Często będzie je wykonywał ten sam podmiot, ale pod innym nadzorem.
Kolejność czynności przy dokonywaniu przyłącza kanalizacyjnego:
1. Wystąpienie do wodociągów z wnioskiem o podanie wymagań technicznych
2. Ewentualnie wniosek o drugi wodomierz na wodę do podlewania ogródka i rozbudowę sieci wewnętrznej
3. Projekt budowy przyłącza kanalizacyjnego.
(Dobrze taki projekt zrobić gdy ważne są jeszcze mapy sieci kanalizacyjnej w ulicy. Zaoszczędzi nam to sporo pieniędzy.)
4. Uzgodnienie projektu w wodociągach, Zarządzie Dróg i Transportu, w Zespole Uzgodnienia Dokumentacji Projektowej przy Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej .
5. Decyzja na umieszczenie urządzeń w pasie drogowym oraz zgłoszenie zamiaru budowy.
6. Powiadomienie o rozpoczęciu robót. Wniosek o zlecenie kontroli inwestycji i wniosek o zawarcie umowy na odprowadzanie ścieków
7. Budowa przyłącza.
8. Dokumentacja podwykonawcza.
9. Podpisanie umowy na przyjmowanie ścieków.
dodane 3919 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie