Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: Bolek

firma: Budowlanki
strona www: www.budowlanki.pl/
punkty fachowca: 8 (+ 20 / - 12)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez Bolek - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Koparce płaci się za godzinę pracy. Zazwyczaj od 70 do 110 zł za godzinę. Żeby zdjąć humus pod dom wystarczą 2-4 godziny. Czyli całkowity koszt wynajęcia koparki powinien zamknąć się w 200 - 400 zł.
dodane 4021 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Różnica w cenie materiału tak na prawdę bywa niewielka i dużo zależy od aktualnych cen w pobliskich składach materiałów budowlanych. Faktycznie, zazwyczaj Max wychodzi tańszy - o te 1000 - 2000 zł na 150 metrach kwadratowych. Ale pamiętaj, że koszt to nie sama cegła, ale też zaprawa i robocizna - często budowlańcy chcą więcej za budowę ścian z Maxa, który jest mniejszy i wymaga więcej pracy.

Zobacz też: http://blog-budowlany.blogspot.com/2011/05/pustak-ceramiczny-porotherm-czy-max-220.html
dodane 4032 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
- opadłe liście
- skoszona trawa (po wrzuceniu warto ją wymieszać z pozostałą częścią kompostu)
- odchody zwierzęce
- resztki z kuchni - herbata, kawa, warzywa (bez mięsa!), obierki warzyw (bez cytrusów)
- owoce opadłe z drzew
- czysty papier i tektura (bez farby)
- popiół z kominka lub grila
- chwasty

Uważaj na rośliny z chorobami. Te lepiej najpierw spalić.

Zobacz też: http://blog-ekologiczny.blogspot.com/2010/11/jak-zrobic-kompostownik-co-mozna.html
dodane 4200 dni temu
 
 
+ -
2 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Jeżeli procesy w kompostowniku przebiegają w odpowiednich warunkach, to po około 10-12 miesiącach powinnaś mieć jednorodną próchnicę. Pamiętaj, żeby co dwa przerzucić kompost. Ewentualnie możesz dodać środek z bakteriami, żeby przyspieszyć proces.

Zobacz też: http://blog-ekologiczny.blogspot.com/2010/11/jak-zrobic-kompostownik-co-mozna.html
dodane 4200 dni temu
 
 
+ -
2 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
To co mi przychodzi na myśl:

GARAŻ
- Czy jest garaż
- Czy z garażu jest bezpośrednie przejście do domu
- Czy przejście z garażu do domu nie jest przez kotłownię (wyobraź sobie przejście w wyjściowych ubraniach do garażu przez pomieszczenie w którym zawsze jest brudno)
- Czy w garażu, oprócz samochodu uda Ci się też zmieścić kosiarkę, rowery, szafkę z narzędziami? Można narysować model samochodu w odpowiedniej skali i przymierzyć do projektowanego garażu.

KOTŁOWNIA
- Czy jest kotłownia (na niektórych projektach jej nie ma)
- Czy wejście do kotłowni jest z zewnątrz / garażu, czy trzeba przechodzić przez dom (szczególnie istotne w przypadku palenia węglem czy ekogroszkiem - będziesz musiał nosić materiał przez cały dom)

SCHODY
- Czy są wystarczająco szerokie. W projektach gotowych klatki schodowe są zazwyczaj wąskie. Wielu to odpowiada, ale może Tobie nie

KUCHNIA
- Czy kuchnia jest wystarczająco duża, żeby pomieścić się ze wszystkim. Sprawdź sobie jaką powierzchnię kuchni masz teraz.

SPADY
- Jeżeli planujesz kupno projektu z poddaszem użytkowym to uważaj na spady stropu. Pokój może mieć 10 metrów kwadratowych powierzchni, ale przez całość może biec pochylony sufit i może okazać się, że już w połowie pokoju jego wysokość jest mniejsza niż 1,8 metra (więc tu już się nie wyprostujesz)

Tyle przychodzi mi teraz na myśl.
dodane 4248 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie