Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy na budowę pomostu wędkarskiego trzeba mieć zezwolenia?

tagi: pomost, pomost wędkarski, zezwolenia, pomost pływający
dodane 3741 dni temu   |   przez: benek
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Niestety nasze prawo ciągle ma się nijak do praktyki. O ile pomost który jest krótszy niż 25 metrów i nie jest na wodzie głębszej niż 2,5 metra nie podlega prawu budowlanemu, o tyle podlega on prawu wodnemu. Nie ma żadnego znaczenia sezonowość jak i rodzaj pomostu (pływający). Nieistotne jest, że dzisiejsze pomosty bardziej przypominają tratwy niż trwałą budowlę. Ustawodawca nie przewiduje, że sezonowo będzie taki pomost rozkładany i likwidowany. W zasadzie trzeba by za każdym razem prosić o wydanie zgody. Starosta ma jednak furtkę w zakresie dzierżawy części jeziora przeznaczonej pod pomost i chyba od niego należy zacząć wszelkie sprawy prawne. Inną sprawą jest PZW i ewentualny dzierżawca jeziora. Papierów sporo nawet konieczna opinia członków koła PZW co w praktyce oznacza wkupienie się w ich łaski. W sumie łatwiej taki pomost rozłożyć nad Adriatykiem niż w Polsce.
dodane 3739 dni temu   |   przez: dzony
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika benek w kategorii Formalności i prawo na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy na budowę pomostu wędkarskiego trzeba mieć zezwolenia?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Formalności i prawo lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2023 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie