Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Jak wykonać odgromnik do anteny do odbioru TV naziemnej.

Wprawdzie mieszkam w mieście, nie na otwartej przestrzeni ale zawsze w czasie burzy boję i wyciągam wtyczkę od anteny z telewizora..
tagi: antena, TV analogowa, TV cyfrowa, odgromnik
dodane 3915 dni temu   |   przez: benek
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Odgromnik podłączony do masztu anteny jedynie zachęci pioruny by nas odwiedzały. Mamy koniec ery anten metalowych montowanych na masztach na dachach budynku by z jak najwyższego punktu łapać sygnał analogowy. Teraz wystarczy plastikową antenę wystawić na zewnątrz budynku, ale w miastach to nie zawsze jest konieczne. Podobnie ze wzmacniaczem. Często gdy mieszkamy blisko nadajnika sygnał cyfrowy nie wymaga wzmocnienia. Produkowane obecnie anteny nie są metalowe i nie ściągają piorunów. Groźniejsze dla urządzeń domowych są przepięcia w instalacji elektrycznej wywołane wyładowaniami atmosferycznymi. Polecam listwy przeciwprzepięciowe, a dla bardzo bojaźliwych wyposażone w gniazdo pod antenę TV. Bardzo czułe na wyładowania atmosferyczne są też napowietrzne linie telefoniczne, a szczególnie modemy i komputery podłączone w ten sposób do internetu. Również można dostać listwy zabezpieczające przed przepięciami na linii telefonicznej.
dodane 3913 dni temu   |   przez: jeremi
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia dachy i pokrycia dachowe na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika benek w kategorii RTV i AGD na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jak wykonać odgromnik do anteny do odbioru TV naziemnej., weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii RTV i AGD lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2023 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie