Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Koszty przyłączenia wody i gazu do domku jednorodzinnego

Witam, bardzo prosze o radę, wykonawca przyłączy przedstawił mi kosztorys wykonania przyłączy wody i gazu, i tak: 1. warunki techniczne + umowa - 400 2. ZUD - 1200 3. projekt gazu - 1500 4. projekt wody - 800 5. pozwolenie na budowe - 200 dalej gaz: 1. przyłącze - 5000 2. skrzynka 24 - 500 3. ziemia /wewnetrzna/ 17mx60 - 1020 4. 3pkt x 600 - 1800 - co to za pkt? 5. odbiór techniczny - 200 6. inwentaryzacja - 800 dalej woda: 1. 30mx120 - 3600 2. wcinka - 1500 3. zestaw wodomierzowy - 250 4. odbiór - 400 5. inwentaryzacja - 800 kanalizacja - 2500 razem 21470 - czy to nie jest zbyt wysoka cena? skąd mam wiedziec czy coś nie zostało policzone dwa razy, czy np. coś co jest rozpisane w dwoch pozycjach nie powinno sie zawierac w jednej pozycji i jednej kwocie? Bardzo prosze o pomoc. Prosze równiez o informację ile ewentualnie taki zakres prac może kosztować - bądź powinien. Z góry dziekuje!
tagi: przyłącze wody i gazu
dodane 3462 dni temu   |   przez: John
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 1
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Czy to nie jest zbyt zawyżone? Radzę poszukać dwóch lub więcej innych wykonawców i poznać ich wyceny. Nie podano odległości, głębokości itp. szczegółów, więc trudno wyrazić opinię. Wykonywałem tego typu prace w cenach od 1500zł do 50000zł, więc jak widzisz jedynie porównanie z innymi wykonawcami da prawidłową odpowiedź. Warto pamiętać by nie informować innych wykonawców że już ktoś robił wycenę a jak się wymsknie taka informacja to nie podawać ceny konkurencji. Chyba że chcemy się targować - czasami wykonawcy sporo spuszczają z tonu gdy dowiedzą się ceny konkurenta.
dodane 3445 dni temu   |   przez: Coopernik
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika John w kategorii Instalacje wewnętrzne na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Koszty przyłączenia wody i gazu do domku jednorodzinnego, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Instalacje wewnętrzne lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2021 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie