Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy kominek może być głównym źródłem ciepła w domu?

tagi: kominek, ogrzewanie
dodane 3869 dni temu   |   przez: olencik
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (3):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
2 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Może. Do wyboru mamy dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest system dystrybucji gorącego powietrza. Jego działanie jest proste - najpierw ogień w kominku rozgrzewa wkład kominkowy, następnie ciepło przedostaje się do powietrza, które rozprowadza je po całym budynku. Takie rozwiązanie jest stosunkowo niedrogie. Druga opcja to kominek z płaszczem wodnym współpracujący z instalacją centralnego ogrzewania. W odróżnieniu od wkładu kominkowego tu ogrzewana jest woda.
dodane 3867 dni temu   |   przez: miki
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Wiesz, co ja nie narzekam mam 120 metrów kw. dom i jest cieplutko. Jeśli masz jakieś wątpliwości to na stronie firmy Makroterm jest kalkulator, a także konfigurator ogrzewania i możesz za ich pomocą wyliczyć sobie odpowiednie wartości ;).
dodane 3794 dni temu   |   przez: carbonarro
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Teoretycznie może, pod kilkoma warunkami: nowe budownictwo, dobre docieplenie i odpowiednio dobrany kominek do metrażu (odpowiednia ilość kw).
dodane 3734 dni temu   |   przez: niskacenaogrodzenia
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika olencik w kategorii Ogrzewanie domu i kominki na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy kominek może być głównym źródłem ciepła w domu?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ogrzewanie domu i kominki lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie