Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy jest sens budować się na działce - wyrowisku po wydobyciu żwiru?

witam, chciałbym się poradzić fachowców w sprawie działki. Wypatrzyłem sobie piękną działeczke w okolicach siedlec(woj. mazowieckie) za bardzo przystępną cene. Niestety minusem tej działki jest fakt że aktualnie służy jako wyrowisko do wydobycia żwiru. Właściciel zapewnia mnie że zakopanie, sporych rozmiarów dołu po tym wyrowisku nie jest problemem i będzie można się spokojnie budować. Ja niestety mam wątpliwości... Czy po jakimś czasie dom wybudowany na takiej ziemi nie "siądzie"? Czy jest sens sie budować na działce która wcześniej była wielkim dołem? Z niecierpliwością czekam na odpowiedź. Marcin W.
tagi: działka, wyrowisko, budowa domu
dodane 4267 dni temu   |   przez: Marcin30
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Z opisu nie wynika jednoznacznie, czy dom miałby być postawiony na wyrobisku zasypanym żwirem, czy wyrobisku, które ma dopiero być zasypane?

W obu przypadkach polecałbym konsultację ze specjalistami (geologiem, firmą zajmującą się przygotowaniem podłoża). W pierwszym przypadku istnieje duże ryzyko, że dom będzie siadał ponieważ podłoże nie jest utwardzone i posiada wiele pustych przestrzeni. Zwróć uwagę, że nawet w przypadku domów umiejscowionych na twardym podłożu, z głębokim fundamentem zdarzają się różnego rodzaju pęknięcia spowodowane pracującym podłożem i osiadaniem fundamentów. W drugim przypadku masz większe pole manewru, ponieważ masz wpływ na to w jaki sposób utwardzone i przygotowane zostanie podłoże pod budowę domu.
dodane 4235 dni temu   |   przez: ryBBak
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Marcin30 w kategorii Fundamenty i piwnice na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy jest sens budować się na działce - wyrowisku po wydobyciu żwiru?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Fundamenty i piwnice lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie