Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: e-Rzecznik Śnieżka

firma: FFiL Śnieżka
strona www: www.przemaluj.pl
punkty fachowca: 4 (+ 4 / - 0)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez e-Rzecznik Śnieżka - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Jeśli miejsce, na którym wystąpiła pleśń jest stale narażona na bezpośrednie działanie wody, to problem będzie co jakiś czas powracał, mimo stosowania środków chemicznych – będą one po prostu wymywane z podłoża. W łazience nie da się całkowicie wyeliminować wilgoci, ale proponuję w miarę możliwości ograniczyć działanie wody na tę przestrzeń. Jeśli to niewykonalne, to pewnym rozwiązaniem może być przecieranie (co jakiś czas) zawilgoconego miejsca suchą szmatką. Powinien Pan również usunąć pokryty pleśnią silikon, dokładnie osuszyć powierzchnię i jeszcze raz zaaplikować wysokiej jakości silikon, który wykazuje działanie biobójcze. Istotną kwestią jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji i ogrzewania w łazience.
dodane 2770 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Szanowny Panie,

proponuję zaimpregnować deski od strony wierzchniej wykorzystując do tego bezbarwny Impregnat Ochronno-Dekoracyjny VIDARON http://www.vidaron.pl/pages/97 Stworzy on podkład, który zabezpieczy biologicznie drewno przed kolejnym malowaniem. Tak zaimpregnowane deski może Pan następnie pomalować dobrej jakości lakierem odpornym na ścieranie. Dobrym rozwiązaniem będzie też zaimpregnowanie desek od strony klepiska Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym VIDARON w kolorze. Należy to jednak robić ostrożnie, tak by nie zabrudzić wierzchniej strony drewna.

Ponieważ podejrzewa Pan, że deski położone są bezpośrednio na klepisku, najlepszym rozwiązaniem byłoby również właściwe przygotowanie podłoża – położenie warstwy przeciwwilgociowej, następnie ocieplenia oraz wylewki betonowej. Wykonanie takich prac będzie jednak czasochłonne i wiąże się z dodatkowymi kosztami.
dodane 2876 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że tynki tradycyjne cementowo- wapienne z końcową warstwą z piasku kwarcowego są bardzo dobrym rozwiązaniem. Zastosowanie tej technologii pozwala na uzyskanie ciekawego efektu końcowego. Dużo jednak zależy tutaj od fachowców, którzy będą wykonywać tynkowanie i od samego sposobu wykonania. Dlatego też, przed powierzeniem prac danej ekipie, polecam obejrzeć wykonane przez nią wcześniej wykończenia referencyjne.
dodane 2946 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Szanowny Panie,

Dobrym rozwiązaniem będzie usunięcie łuszczącej się farby i następnie, solidne zagruntowanie powierzchni – proponuję zastosować do tego Grunt Polimerowy Głęboko Penetrujący ACRYL-PUTZ®, który wzmocni strukturę podłoża i zwiększy jego przyczepność. Tak przygotowaną powierzchnię można pomalować dobrej jakości farbą fasadową, np. marki FOVEO TECH – Farbą Fasadową Silikonową FN 30 lub Farbą Silikatowo-Silikonową FSS 25. Farby należy stosować z dedykowanymi dla nich preparatami gruntującymi.
dodane 2954 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2020 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie