Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: Krzysztof Lis

firma: Krzysztof Lis PRO
strona www: krzysztoflis.pro
punkty fachowca: 7 (+ 7 / - 0)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez Krzysztof Lis - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Bzdury o oddychaniu ścian proszę odłożyć na półki. To nie ściana ma oddychać w domu, tylko wentylacja.

Ściana dwuwarstwowa (pustak/gazobeton + styropian) jest moim zdaniem lepsza od jednowarstwowej (sam pustak / sam gazobeton). Po pierwsze, straty ciepła przez ścianę będą mniejsze. Po drugie, taka ściana jest bardziej odporna na błędy wykonawców.
dodane 3570 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Można i to co najmniej na kilka sposobów. Wszystkie one jednak komplikują i podrażają instalację, więc lepiej zdecydować się tylko na jeden z rodzajów ogrzewania.
dodane 3570 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Należy zwracać uwagę na moc elektryczną, która oznaczać będzie wielkość rachunków za prąd, oraz na wydatek (ilość przetłoczonego powietrza w ciągu godziny, wyrażona w m3/h).

Najlepszy będzie taki wentylator, który przy małej mocy przetłoczy więcej powietrza.
dodane 3570 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Trudno oceniać opłacalność montowania klimatyzatorów, jeśli nie przynoszą one żadnych finansowych korzyści a tylko dodatkowy komfort. Nie można więc policzyć, że na przykład zwrócą się w 5 lat, bo nie zwrócą się nigdy.

Czy WARTO? Moim zdaniem tak, choć lepiej jest zadbać o to, by dom nie wymagał klimatyzacji (np. wyeliminować okna dachowe lub zamontować rolety).

Większość klimatyzatorów posiada funkcję grzania i może działać jako ogrzewanie w okresach przejściowych (zależnie od modelu, do temperatur rzędu 0...-5*C).

Jeśli chodzi o czyszczenie, sądzę, że podobnie jak i w biurach, powinno się to robić 2x do roku.
dodane 3570 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Samodzielne wykonanie (wywiercenie) studni głębinowej graniczy z cudem. Samodzielne wykopanie studni też nie będzie łatwe, może być też niebezpieczne.

Ale nie jest niczym trudnym samodzielne wywiercenie płytkiej studni, do głębokości powiedzmy 15 metrów. Należy tylko w tym celu zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie -- ręczną wiertnicę do studni.
dodane 3570 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2020 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie