Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: Gostek

firma: brak
strona www: brak
punkty fachowca: 10 (+ 11 / - 1)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez Gostek - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Koszt ochrony domu można podzielić na dwie składowe:

1. Koszt instalacji systemu alarmowego - możesz to zrobić samodzielnie, wynająć ekipę lub od razu wynająć firmę ochroniarską. Koszt centralki, 8-10 czujników i robocizny to 1500-2500 zł.

2. Miesięczny abonament w firmie ochroniarskiej - koszt ochrony zależy od wykupionego pakietu i uprawnień ochroniarzy. Na przykład możesz mieć wykupione jedynie przyjazdy pod furtkę, a możesz też dać uprawnienia do wejścia na posesję. Koszt ochrony domu waha się od 50 zł do 100, a nawet 150 zł.
dodane 3591 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Warunki techniczne przyłączenia do sieci wodociągowej uzyskasz w urzędzie gminy
dodane 3592 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Od geodety. Mapa taka kosztuje około 600 zł za hektar.
dodane 3592 dni temu
 
 
+ -
2 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Jeżeli nie ma przeciwwskazań (na przykład zbyt słaba konstrukcja dachu lub miękki grunt) polecałbym dachówkę. Jest to materiał trwały, stabilny, dobrze izolujący zarówno od ciepła jak i zimna. Żywotność dachówki jest dużo większa niż blachodachówki (nawet 80 lat przy 20 dla blachy). Do tego dochodzą jeszcze względy estetyczne - dach pokryty dachówką wygląda dużo lepiej niż pokryty blachą. Wcale też nie musi być prawdą to, że cena pokrycia dachu dachówką jest większa niż blachą. Pamiętaj o tym, że w przypadku blachodachówki cena robocizny i dodatkowych materiałów może być nawet czterokrotnością ceny samego pokrycia. W przypadku dachówki robocizna może być dużo mniejsza.
dodane 3592 dni temu
 
 
+ -
2 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Projekt budowlany domu jednorodzinnego zawiera:

- projekt architektoniczno - budowlany budynku (konstrukcja budynku, charakterystyka energetyczna, projekty poszczególnych instalacji, etc.)
- projekt zagospodarowania działki (usytuowanie budynku na działce, projekty instalacji, odprowadzania ścieków, komunikacji, etc.)
- warunki przyłączenia prądu, wody, gazu, etc.
- do tego ewentualnie badania geotechniczne
dodane 3595 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2020 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie