Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: Bronek

firma: brak
strona www: brak
punkty fachowca: 3 (+ 3 / - 0)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez Bronek - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Według badań przeprowadzonych na uniwersytecie w Bonn (zestawienie) zmywarki okazały się średnio faktycznie bardziej oszczędne. Jednak jeżeli zmywając ręcznie staramy się oszczędzać wodę (na przykład przy mydleniu kran jest zakręcony i odkręcamy dopiero do spłukiwania) ta oszczędność jest wtedy dużo mniejsza.

W takim przypadku można przyjąć że przy jednym zmywaniu oszczędzimy około 20 litrów zimnej wody (zużycie energii na podgrzanie wody i na pracę zmywarki będzie na podobnym poziomie). 20 litrów razy 365 dni daje 7 metrów sześciennych wody. Jeden metr sześcienny kosztuje mniej niż 10 zł. Nietrudno obliczyć, że oszczędności roczne to niecałe 70 zł. To przy koszcie zmywarki - około 1500 zł powoduje, że zmywarka zwróci się po 21 latach.
dodane 3508 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Ja bym polecał Porotherm 12. Ściany będą wtedy mocne, będą dobrze tłumiły hałas, a jednocześnie są lżejsze niż pełna cegła. Zerknij tylko, czy projekt nie zakłada ścianek z płyt gipsowo kartonowych. Jeżeli tak będzie, wtedy strop może nie utrzymać Porotherma.
dodane 3530 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Znajomy opowiadał kiedyś, że przy codziennym używaniu musi myć osłonę raz na tydzień, a popiół wyrzucać raz na dwa palenia. Ale idzie się przyzwyczaić.
dodane 3564 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2020 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie