Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Jaki może być koszt zrobienia w ogrodzie kranu do podłączenia węża ogrodowego?

Chcę założyć podlicznik w studzience i pociągnąć rurami wodę do kranu oddalonego od studzienki o 40 metrów. Czy trzeba mieć narzędzia hydrauliczne?
tagi: podlawanie ogrodu
dodane 3761 dni temu   |   przez: julia
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (4):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Według mnie bliższa cena to ok 350 -400 złotych
dodane 2247 dni temu   |   przez: Amadeuszz32
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Najdroższe będzie wykonanie podlicznika. Projekt to jakieś 200 zł. Podlicznik 500 zł. Koszt 40 metrów rury to około 150 zł. Mufy, kształtki rura z kranami to koszt około 120 zł. Z narzędzi wystarczy mieć klucz do przykręcenia rury i jakieś imadło by ją w czymś złapać. Główna rura, kształtki i rury są plastikowe i nie trzeba mieć do nich specjalnych narzędzi. Pamiętaj by w studzience z podlicznikiem założyć zawór do spustu wody na zimę.
dodane 3760 dni temu   |   przez: honey
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Proponuje sam podlicznik zainstalować w budynku a w studzience tylko sam kran czerpalny. To będzie jeszcze potrzebne: rura typu PE+ złączki zaciskowe, kran czerpalny, zawór odcinający ze spustem wody-główne elementy. Przewód zakopany na głębokości ok.1,2m.
Koszt samych materiałów to ok.250,-zł.
dodane 3665 dni temu   |   przez: MORDIMER
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Nie wiem skąd się wzięła cena 500zł za podlicznik? To przecież zwykły wodomierz kosztujący około 100zł. Nalezy pamietać o ułozeniu rur w wykopach o głebokości odpowiedniej do przemarzania gruntu. W zimie mogą być problemy gdy rury zostana ułozone zbyt płytko. Narzędzia muszą być dostosowane do użytych materiałów. Wykonanie samodzielnie takich prac jest raczej trudne dla amatora.
dodane 3714 dni temu   |   przez: Coopernik
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia akcesoria ogrodowe na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika julia w kategorii Zrób to sam na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jaki może być koszt zrobienia w ogrodzie kranu do podłączenia węża ogrodowego?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Zrób to sam lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie