Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy warto robić kablową instalacje sieci komputerowej?

tagi: sieć komputerowa
dodane 3463 dni temu   |   przez: Irmina
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (3):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Moim zdaniem sieć komputerowa oparta o skrętki to już przeszłość. Laptopy dzisiejsze mają zazwyczaj wbudowaną antenę WiFi. W system ten są wyposażone telefony, ipody i ifony. Nawet jeżeli komputer jest stacjonarny łatwiej wyposażyć go w wkładaną do USB antenę niż ciągnąć na duże odległości kable. Dobrej jakości router jest dziś wystarczającym zabezpieczeniem przed niechcianymi gośćmi w sieci, a nic tak nie cieszy latem jak możliwość pracy na laptopie w ogrodzie.
dodane 3462 dni temu   |   przez: kamysz
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Ja mam zrobioną, wszystkie kable kupiłem na przewody.net.pl i wszystko ok.
dodane 3462 dni temu   |   przez: kaziemirz0981
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
To zalezy na jakie odległości będą ustawione komputery. Chociaż sieci Wi-Fi są coraz bardziej populatrne - to nietety przy przeszkodach typu - żelbeton, 20metrów ,betonowe stropy siła sygnału drastycznie spada. Realna odległość sieci radiowych to 15-25 metrów w lini prostej. Siła sygnału Wi-Fi to 100mW - i nic ani nikt tego raczej szybko nie zmieni. Nie pomogą zbytnio dosyć drogie anteny kierunkowe Yagi czy tależowe. Metr skrętki kosztuje około 1zł,wtyczka 30-40gr. Ruter od 80 do 600zł.
dodane 3416 dni temu   |   przez: Coopernik
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia dachy i pokrycia dachowe na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Irmina w kategorii Instalacje wewnętrzne na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy warto robić kablową instalacje sieci komputerowej?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Instalacje wewnętrzne lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2021 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie