Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy trzeba coś polożyć przed położeniem płytek na karton - gips?

Chodzi mi o to czy trzeba płytę karton - gips jakoś specjalnie przygotować?
tagi: płytki, karton gips
dodane 3073 dni temu   |   przez: pyskata
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Z tego co wiem, to trzeba. Jak ja kładłem płytki to położyłem tylko unigrunt, czyli taki jak pod gładź gipsową i to spokojnie wystarczyło. Tak naprawdę to wszystko zależy od przeznaczenia pomieszczenia. Jeżeli pomieszczenie jest suche wystarczy tylko zagruntować, ale już w przypadku łazienek dodatkowo należałoby zabezpieczyć przed działaniem wody.
dodane 3072 dni temu   |   przez: KubuśP.
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Każde podłoże a wiec takze plyta karton -gips przed położeniem płytek ceramicznych lub innych okładzin ściennych kategorycznie wymaga uprzedniego gruntowania.

Przed przystąpieniem do nakladania plytek nalezy ocenic ocenić jego chłonność ( rownież wytrzymalość, stabilnośc i zabrudzenie). Chłonność to zdolność do przyjmowania wody. Najprostszą metodą jest wylanie czystej wody na określoną powierzchnię i obserwowanie w jakim czasie wsiąknie. Zbyt szybkie wysychanie to duża chłonność podłoża. Przyczyną takiej chłonności będzie szybka absorbcja wody zarobowej z kleju. Spowoduje to szybkie wysychanie kleju, a tym samym bardzo zmniejszą nam się parametry wytrzymałościowe kleju, co w następstwie może doprowadzić do odpadania płytek. Aby zapobiec takiemu problemowi konieczne jest zagruntowanie podłoża. Dla chłonnych podłoży polecam preparat ROTBERG R41 ktory zmniejsza chłonność. Dla powierzchni bardziej wymagających polecamy grunt głębko penetrujący ROTBERG R42 w celu wzmocnienia i przygotowania podłoża.

Zagruntowanie plyty ma ogromne znaczenie dla trwałości plytek, ale również dla zużycia i wydajności materiałów glazurniczych

Na takie podłoże używam kleju elastycznego ROTBERG R21.
dodane 3041 dni temu   |   przez: Glazurnik_Rotberg
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia naprawa sprzętu na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika pyskata w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy trzeba coś polożyć przed położeniem płytek na karton - gips?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2020 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie