Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy powinienem zakładać instalację odgromową?

Kończę budowę jednopiętrowego domu o powierzchni 230m2 na osiedlu domków jednorodzinnych. Znajomi przekonują mnie, że w moim przypadku nie ma sensu zakładać odgromienia. Czy to prawda?
tagi: instalacja odgromowa, piorunochron
dodane 3614 dni temu   |   przez: Radzik
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
4 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
nie, nie jest to prawda; odgromienie jest bardzo wazne, bo jak sie jej nie ma, to jak piorun strzeli, to zapewne zniszczy wszystkie zamontowane w domu urzadzenia elektryczne; warto tez doplacic do ubezpieczenia domu i dokupic ubezpieczenie przepieciowe
dodane 3612 dni temu   |   przez: budowlarz
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
to zależy czy Twój budynek jest najwyższy w okolicy. Pioruna przeważnie (choć trudno to przewidzieć) uderza w najbardziej wysunięty punkt. Jeśli np. w Twojej okolicy ktoś ma już zamontowany piorunochron to nie ma sensu tego robić. Na moim osiedlu jest straż pożarna i oni mają na swoim budynku piorunochron. Dodatkowo niedaleko biegnie linia wysokiego napięcia. Kilku moich sąsiadów po remontach domów zdecydowało się na zlikwidowanie piorunochronów. Jednak co to ubezpieczenia przepięciowego to na pewno jest to dobre rozwiązanie. Alternatywnym rozwiązaniem może być zastosowanie przy urządzeniach elektrycznych list antyprzepięciowych.
dodane 3029 dni temu   |   przez: andrzej83x
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia usługi remontowe na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Radzik w kategorii Dachy i pokrycia dachowe na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy powinienem zakładać instalację odgromową?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Dachy i pokrycia dachowe lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2020 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie