Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Ile kosztują bezdotykowe baterie łazienkowe (krany) z czujnikiem?

I co sądzicie o takich rozwiązaniach? Czy krany bezdotykowe mogą przynieść oszczędności w zużyciu wody?
tagi: bezdotykowe baterie łazienkowe, krany z czujnikiem
dodane 3591 dni temu   |   przez: Catelyn
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (3):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Znajoma poleciła mi baterię bezdotykową firmy Oras Vienda. Jest to jedna z najtańszych (jeżeli nie najtańsza) z baterii bezdotykowych na rynku (kosztuje ok. 650 zł) a jednocześnie najlepszej firmy, która robi bezdotykowe baterie od 20 lat. Myslę że warto zainwestować takie pieniadze:)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MlYrEiAHJrc
dodane 3058 dni temu   |   przez: adusia_b
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Temat już troszkę wiekowy, ale właśnie z tego względu zdecydowałem się na zamieszczenie swojej odpowiedzi (choć trafiłem na to forum zupełnie z innego powodu, a na niniejszy temat trafiłem przez przypadek, przy przeglądaniu) W chwili obecnej ceny baterii bezdotykowych są już znacznie niższe. Dosyć duży ich wybór można znaleźć na www.detalus.com.pl Sam z ich oferty skorzystałem i jestem zadowolony. Odnośnie oszczędności, zgadzam się z jedną osób, która wcześniej odpowiadała na to pytanie. Oszczędność powiedzmy litra wody, to i dużo i mało. Jednak są jeszcze trzy kwestie:
1/Sam fakt oszczędzania wody
2/Woda w międzyczasie znacznie podrożała (więc okres zwrotu baterii patrząc również na spadek ich cen się skrócił\)
3/W gospodarstwie domowym nie ma dzieci, które potrafią "przez przypadek" zostawić delikatnie otwarty kran-nie wiem jak inne osoby ale ja będąc w domu nie miałem zawsze czasu, aby biegać za pociechami za każdym razem i to sprawdzać, żona może częściej to robiła, ale i tak nie raz odkrywaliśmy to po jakimś czasie.
Tak więc w takim przypadku uważam, że zakup takiego kranu jest bardzo opłacalny
dodane 3337 dni temu   |   przez: JacekWys
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Baterie bezdotykowe są o kilkaset złotych droższe niż zwykłe. Za 500-600 zł dostaniesz już coś ciekawego.

Co do oszczędności, to jeżeli przyjmiemy 10 umyć rąk dziennie i na każdym oszczędność 1 litra wody, jeżeli założymy cenę mieszanki wody ciepłej i zimnej jako 10 zł, to rocznie uzyskamy oszczędności na poziomie 35 zł. Tak więc taki kran teoretycznie zwróci Ci się po 8-12 latach. Chociaż nie wiem jak z ich trwałością.
dodane 3590 dni temu   |   przez: Olo
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Catelyn w kategorii Instalacje wewnętrzne na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Ile kosztują bezdotykowe baterie łazienkowe (krany) z czujnikiem?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Instalacje wewnętrzne lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2020 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie